„HR:Corporate” változatai közötti eltérés
(→Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba) |
a (→Forrás) |
||
1. sor: | 1. sor: | ||
=Forrás= | =Forrás= | ||
− | [http://miau.gau.hu XLS] | + | [http://miau.gau.hu/oktatas/2009osz/hr_vk.xls XLS] |
=A tervezett alkalmazás/megoldás címe= | =A tervezett alkalmazás/megoldás címe= |
A lap 2009. november 12., 13:13-kori változata
Tartalomjegyzék
- 1 Forrás
- 2 A tervezett alkalmazás/megoldás címe
- 3 A feladat előtörténete
- 4 A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
- 5 A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
- 6 A feladat által érintett célcsoportok
- 7 A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
- 8 A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
- 9 Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)
- 10 Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)
- 11 Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)
- 12 Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba
- 13 Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok
Forrás
A tervezett alkalmazás/megoldás címe
Potenciális corporate partnerek vizsgálata
A feladat előtörténete
Optimalizálni és egységesíteni a corporate partnerekkel történő együttműködést, gördülékennyé téve ezzel további partnerek becsatlakozását a szállodai szobák értékesítésébe.
A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
A jelenlegi gyakorlat szerint a már meglévő corporate partnerek különböző paraméterek hozzáadásával találhatóak a rendszerben. Egyénre szabott szerődések megkötésével, egyedileg meghatározott feltételrendszer kíséri mindegyiket, függetlenül annak nagyságától, teljesítményétől. Cél, hogy egységes rendszer kerüljön kidolgzásra annak érdekében, hogy a partnerek számának növekedésével, a szerződéskötéssel járó idő minimálisra csökkenjen. A mintapélda alapján figyelembe lehet venni az eladott szobák számát, a fizetési feltételeket és a partner részére járó kedvezmény mértékét. Ezek alapján a példában szereplő partnerek közül számomra legkedvezőbb feltételekkel és teljesítménnyel az E rendelkezik.
A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
Hét corporate partner adatait hasonlítottam össze az egy éjszakás foglalásokat tekintve.
Objektumok (sorok)
A tábla objektumai az értékesítő (corporate) partnerek, akik nem kerülnek megnevezésre az üzleti titok védelme érdekében. A táblázatban az alábbiak szerint szerepelnek: A cég B cég C cég D cég E cég F cég G cég
Attribútumok (X, Y oszlopok)
Öt attribútum adja az összehasonlítás alapját. Melyek a következők: - Kedvezmény mértéke. Opciólista: 3%, 5 %, 10%, 15% - A corporate partner részére biztosított kiadható szobák száma, kontingens. Opciólista:10, 15, 20, 25 - Eladott szobák száma. Opciólista: az összehasonlítás mértékegysége nap - Fizetési feltétel. Opciólista: előrefizetés, átutalás 8 napra, átutalás 15 napra, átutalás 30 napra. - Megjegyzés. Opciólista: megbízható, néha késik a fizetéssel, kintlévősége van. Természetesen az a legkedvezőbb, ha megbízható jelzés van az értékesítőpartner megjegyzés rovatába.
A feladat által érintett célcsoportok
A cégcsoporton belül, minden értékesítési részlegen dolgozó corporates kolléga.
A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
A feladat elvégzése során több vonalon is eredményesek lehetünk: 1. lerövidül a corporate szerződés elkészítésének ideje egyfajta "mintaszerződés" használatával 2. teljesen kizárható a szubjektivitás a a kedvezménymértékek eldöntése terén.
A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
- az értékesítő partnerek adatainak táblázatba foglalása, ami megtalálható a HR_VK.xls Alapadatok fülén. - az adatok sorrendbe állítása a megadott szempont (értékesített egy éjszakás tartózkodások) alapján, ami megtalálható a HR_VK.xls fájl Tanppélda fülén - COCO elemző modell felhasználása - A COCO mátrix eredményének elemzése. HR_VK.xls fájl My-x fül.
Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)
A COCO táblázat E cég adatait mutatja (A47:I47), mely a legjobb kondíciókkal bíró értékesítő partner. A táblázatban látszik, hogy a sorban utána következő, kondíciók tekintetében a második a G cég. Mely cég a fizetési feltételek terén marad el az első helyen lévőtől.
Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)
Az elemzés alapján megvalósítható az a törekvés, hogy a legoptimálisabb értékesítő partner paramétereihez hasonló, követő módszerrel kialakításra kerüljön egy corporate szerződés minta. Valamint, hogy mely partnerrel érdemes továbbfejlszteni a kapcsolatot, támogatni őt az értékesítő munkában. A jövőben jól használható az értékesítő partnerek számának növekedésével is.
Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)
A módszer választ ad arra, hogy melyik a legoptimálisabb értékesítő partner, de csak a legfontosabb paraméterket vette figyelembe. Az információkat bővíteni lehet még több ismérvvel, mely - bár nem jelentősen- pontosíthatja még a kapott információkat. Segítséget nyújthat a jövőbeni partner teljesítmények vizsgálatánál, a szerződés felülvizsgálatánál, további engedmények adásához, vagy éppen csökkentéséhez, az ösztönzés egyik alapját is képezheti.