„GM3:032” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(dolgozók)
(Maglódi Decathlon dolgozója ként,hova érdemes mennem továbbiakban, annak érdekében, hogy feljebb léphessek)
39. sor: 39. sor:
 
- nagyon szervezetek: akik nagyon tételben adnának le rendelést
 
- nagyon szervezetek: akik nagyon tételben adnának le rendelést
  
=Maglódi Decathlon dolgozója ként,hova érdemes mennem továbbiakban, annak érdekében, hogy feljebb léphessek=
+
=A Solver alkalmazásával lehetőség nyílik annak értékelésére, hogy a választott hasznos tulajdonságok figyelembevételével, melyik árház ajánlatát érdemes választani.
 +
Minden Decathlon (Pest megyén belül) eltérő preferenciákkal rendelkezik, és a fogyasztó döntése annak mérlegelése, hogy melyik számára a legfontosabb.
 +
• A lakosságra vonatkozóan a különböző elvárásoknak megfelelően könnyebb eldönteni, melyik áruház a legoptimálisabb (regionálisan, készletek szempontjából).
 +
• A cégek esetében több alkalmazottról van szó, ezért mindenképpen érdemes a leghatékonyabb, illetve  a legjobb ár-érték arányú megoldást választani.
 +
• Továbbá hasznosság, hogy vezetőség meggyőződhet arról, hogy az áruházak adottságaikkal milyen arányban állnak, melyikbe kell több energiát folytatni ahhoz, hogy kiegyenlítődjék a többi áruházzal egy szintre.
 +
=
  
 
=A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)=
 
=A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)=

A lap 2010. december 7., 10:00-kori változata

Forrás

Jól teljesített-e az adott Pest megyében szereplő Decathlon?

A következő értékelés célja, hogy a különböző Pest megyén belül található öt Decathlon sportáruházat bemutassam. Ezek közül a Maglódi vezetősége szeretne egy értékelés lefuttatni éves szinten. Maglódi a legkisebb paraméterekkel rendelkezik (nagyság, készletek). Bemutatom, hogy az öt közül, melyik a legnagyobb, melyiknek van a legtöbb dolgozója, bevétele, és ezek alapján összesítve, milyen arányban van a legkisebb a legnagyobb áruházzal.

=A kigyűjtött adatok alapján, a feladat elkészítéséhez használt hasonlóságelemző rendszer ismerete nélkül, a pontszámok értékének összeadásával az alábbi sorrendre jutott a vezetősség: 1. helyezés - Budaörs 2. helyezés - Soroksár 3. helyezés - Dunakeszi 5. helyezés - Csömör 6. helyezés - Maglód

A hasonlóságelemzés segítségével készített tábla viszont segít annak eldöntésében, hogy melyik áruház ár-érték arányban a legelőnyösebb.=

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

== Objektumok (sorok): - Csömör Soroksár Budaörs Dunakeszi Maglód

Ezek az áruházak találhatóak Pest megyén belül.==

==Attribútomok (X, Y oszlopok): - terület (m3) - Dolgozók száma (fő) - egy havi vásárlók száma (fő) - parkolók száma (db) - egy havi bevétel (millió Ft) - éves bevétel (millió Ft)

Ezek azok a tulajdonságok, melyek a legjobban befolyásolják a választást.==

=A jelenben nagyon kiélezetté vált a versenyszféra kis hazánkon belül a sportáruházak között. A gazdasági válság helyzetében az emberek a vásárlásukban korlátozzák a nem elsődleges cikkek megvételét. A Decathlon a legjobb áron kínálja a sportolásokhoz szükséges eszközöket. Lényegében a kidolgozás cégen belüli eredménykimutatásra irányult, amelyből később a vállalat összehasonlító elemzést készíthet a versenytársakkal szemben. Ezen felül: - lakosság: melyik Decathlonban érdemes vásárolni, lakóhelyhez melyik van a legközelebb - nagyon szervezetek: akik nagyon tételben adnának le rendelést

=A Solver alkalmazásával lehetőség nyílik annak értékelésére, hogy a választott hasznos tulajdonságok figyelembevételével, melyik árház ajánlatát érdemes választani. Minden Decathlon (Pest megyén belül) eltérő preferenciákkal rendelkezik, és a fogyasztó döntése annak mérlegelése, hogy melyik számára a legfontosabb. • A lakosságra vonatkozóan a különböző elvárásoknak megfelelően könnyebb eldönteni, melyik áruház a legoptimálisabb (regionálisan, készletek szempontjából). • A cégek esetében több alkalmazottról van szó, ezért mindenképpen érdemes a leghatékonyabb, illetve a legjobb ár-érték arányú megoldást választani. • Továbbá hasznosság, hogy vezetőség meggyőződhet arról, hogy az áruházak adottságaikkal milyen arányban állnak, melyikbe kell több energiát folytatni ahhoz, hogy kiegyenlítődjék a többi áruházzal egy szintre. =

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok