„Segítség:Játszótér” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
1. sor: 1. sor:
*’’’1966’’’ A túltanulás azt jelenti, hogy a tanuló már elérte az egyszeri hibátlan felfogás kritériumát, illetve, hogy a kísérleti személy tovább tanul azután is, amikor már eleget tud tenni ennek a feltételnek. A további munkát ugyanolyan figyelemmel kell folytatnia, mint ami a tananyag elsajátításához szükséges. A lecke puszta, figyelmetlen olvasása ne számít túltanulásnak. A túltanult lecke, ha a fenti követelményeknek eleget tett, jobban megmarad az emlékezetben, mint az egyszerűen megtanult, és általánosságban a megtartás nagyjából arányos az eredeti tanulás mennyiségével (Ebbinghaus, 1885; Krueger,1929) Ezek az eredmények mindenesetre csak akkor megbízhatók, ha jól begyakorolt kísérleti személlyel dolgozunk (Luh, 1922; Cuff, 1927).
+
*'''1966'''  A túltanulás azt jelenti, hogy a tanuló már elérte az egyszeri hibátlan felfogás kritériumát, illetve, hogy a kísérleti személy tovább tanul azután is, amikor már eleget tud tenni ennek a feltételnek. A további munkát ugyanolyan figyelemmel kell folytatnia, mint ami a tananyag elsajátításához szükséges. A lecke puszta, figyelmetlen olvasása ne számít túltanulásnak. A túltanult lecke, ha a fenti követelményeknek eleget tett, jobban megmarad az emlékezetben, mint az egyszerűen megtanult, és általánosságban a megtartás nagyjából arányos az eredeti tanulás mennyiségével (Ebbinghaus, 1885; Krueger,1929) Ezek az eredmények mindenesetre csak akkor megbízhatók, ha jól begyakorolt kísérleti személlyel dolgozunk (Luh, 1922; Cuff, 1927).
  
 
*’’’1981’’’ Túltanulás olyan tanulás, amelynek során az ismétlés vagy gyakorlás tovább folytatódik az ésszerűen megállapított tanulási kritérium elérése után.
 
*’’’1981’’’ Túltanulás olyan tanulás, amelynek során az ismétlés vagy gyakorlás tovább folytatódik az ésszerűen megállapított tanulási kritérium elérése után.

A lap 2005. november 15., 17:51-kori változata

  • 1966 A túltanulás azt jelenti, hogy a tanuló már elérte az egyszeri hibátlan felfogás kritériumát, illetve, hogy a kísérleti személy tovább tanul azután is, amikor már eleget tud tenni ennek a feltételnek. A további munkát ugyanolyan figyelemmel kell folytatnia, mint ami a tananyag elsajátításához szükséges. A lecke puszta, figyelmetlen olvasása ne számít túltanulásnak. A túltanult lecke, ha a fenti követelményeknek eleget tett, jobban megmarad az emlékezetben, mint az egyszerűen megtanult, és általánosságban a megtartás nagyjából arányos az eredeti tanulás mennyiségével (Ebbinghaus, 1885; Krueger,1929) Ezek az eredmények mindenesetre csak akkor megbízhatók, ha jól begyakorolt kísérleti személlyel dolgozunk (Luh, 1922; Cuff, 1927).
  • ’’’1981’’’ Túltanulás olyan tanulás, amelynek során az ismétlés vagy gyakorlás tovább folytatódik az ésszerűen megállapított tanulási kritérium elérése után.
  • ’’’1996’’’ Túltanulás (over-learning). Túlzott mértékben elnyújtott gyakorlás folyamata vagy eredménye, vagyis olyan gyakorlás, mely a tanult anyag hibátlan visszaadásának időpontján túlnyúlik. A tanulás egyfelől viselkedési formák automatizálását, másfelől azonban reaktív gátlás fellépését is előmozdítja.
  • ’’’1999’’’ Túltanulás olyan tanulás, amelynél a gyakorlás vagy az ismétlés a feladat megfelelő megoldásához szükséges készség elsajátítása után is folytatódik. Általában nem szokás károsnak tekinteni, vagy azt gondolni, hogy valamit lehetséges túl jól megtanulni.