„Vita:Különböző magyarországi wellness szállodák ajánlatainak feltérképezése” változatai közötti eltérés
DDia (vitalap | szerkesztései) |
DDia (vitalap | szerkesztései) |
||
2. sor: | 2. sor: | ||
Az 5-höz szükséges: A gyakorlatban is kiválóan képes hasznosítani az elméleti tudást. Felismeri a kulcsszavakat egy adott dokumentumban. Jegyzetíráskor minden eszközt tökéletesen használ. A szöveghez illő ábrákat, idézeteket használ. Nem csupán a címhez használható (pl.kommunikációs rendszerek) ábrákat használ, hanem a szövegre vonatkozik, ahová behelyezte az ábrát. Tudja, hogy honnan, és hogyan szedje össze a forrásokat, és azokat meg is jeleníti írásában. Ezenkívül tartalmaz példákat is, természetesen a kommunikációs hálózatokra vonatkozóan. Az írásában a legjobb ábrát használja, aminek kritériumai: a kommunikációs rendszerek ás hálózatokhoz kapcsolódik, jól látható a szövegben, olvashatóak a feliratok. A színes, már magyarázatot tartalmazó ábra a legjobb. Tehát a képen látható feliratok már nem igényelnek több magyarázatot. Amennyiben ez mégis hiányzik, az ábra alatt kell részletesen elemezni, hogy mi látható a képen. | Az 5-höz szükséges: A gyakorlatban is kiválóan képes hasznosítani az elméleti tudást. Felismeri a kulcsszavakat egy adott dokumentumban. Jegyzetíráskor minden eszközt tökéletesen használ. A szöveghez illő ábrákat, idézeteket használ. Nem csupán a címhez használható (pl.kommunikációs rendszerek) ábrákat használ, hanem a szövegre vonatkozik, ahová behelyezte az ábrát. Tudja, hogy honnan, és hogyan szedje össze a forrásokat, és azokat meg is jeleníti írásában. Ezenkívül tartalmaz példákat is, természetesen a kommunikációs hálózatokra vonatkozóan. Az írásában a legjobb ábrát használja, aminek kritériumai: a kommunikációs rendszerek ás hálózatokhoz kapcsolódik, jól látható a szövegben, olvashatóak a feliratok. A színes, már magyarázatot tartalmazó ábra a legjobb. Tehát a képen látható feliratok már nem igényelnek több magyarázatot. Amennyiben ez mégis hiányzik, az ábra alatt kell részletesen elemezni, hogy mi látható a képen. | ||
+ | |||
Egy példa a rossz ábrára:[http://diakvallalkozas.ktk.nyme.hu/INFOMAN/comm00.jpg]Ezzel a képpel a fő probléma az, hogy kevés a felirat. Nem tudni, hogy mit jelent a szaggatott vonal, mit jelentenek a nyilak. Nem tudni, hogy mi halad a nyilak mentén, és mit jelképeznek azok. A képnek önmagában nincs címe, így csak találgatni lehet, hogy miről szól. Nem lehet tudni, hogy a négyzetek összességének mi a gyűjtőneve, mi a jelentőségük. Így azt se lehet tudni, hogy egyes négyzetek miért nincsenek azonos szintben a többivel. A kép rossz minősége is sokat ront a helyzeten. A feliratok szinte olvashatatlanok, a vonalakról nem tudni, hogy csak a minőség, vagy valamilyen más okból különböznek. | Egy példa a rossz ábrára:[http://diakvallalkozas.ktk.nyme.hu/INFOMAN/comm00.jpg]Ezzel a képpel a fő probléma az, hogy kevés a felirat. Nem tudni, hogy mit jelent a szaggatott vonal, mit jelentenek a nyilak. Nem tudni, hogy mi halad a nyilak mentén, és mit jelképeznek azok. A képnek önmagában nincs címe, így csak találgatni lehet, hogy miről szól. Nem lehet tudni, hogy a négyzetek összességének mi a gyűjtőneve, mi a jelentőségük. Így azt se lehet tudni, hogy egyes négyzetek miért nincsenek azonos szintben a többivel. A kép rossz minősége is sokat ront a helyzeten. A feliratok szinte olvashatatlanok, a vonalakról nem tudni, hogy csak a minőség, vagy valamilyen más okból különböznek. | ||
A lap 2009. január 9., 12:02-kori változata
Kommunikációs rendszerek és hálózatok című tantárgy követelményei:
Az 5-höz szükséges: A gyakorlatban is kiválóan képes hasznosítani az elméleti tudást. Felismeri a kulcsszavakat egy adott dokumentumban. Jegyzetíráskor minden eszközt tökéletesen használ. A szöveghez illő ábrákat, idézeteket használ. Nem csupán a címhez használható (pl.kommunikációs rendszerek) ábrákat használ, hanem a szövegre vonatkozik, ahová behelyezte az ábrát. Tudja, hogy honnan, és hogyan szedje össze a forrásokat, és azokat meg is jeleníti írásában. Ezenkívül tartalmaz példákat is, természetesen a kommunikációs hálózatokra vonatkozóan. Az írásában a legjobb ábrát használja, aminek kritériumai: a kommunikációs rendszerek ás hálózatokhoz kapcsolódik, jól látható a szövegben, olvashatóak a feliratok. A színes, már magyarázatot tartalmazó ábra a legjobb. Tehát a képen látható feliratok már nem igényelnek több magyarázatot. Amennyiben ez mégis hiányzik, az ábra alatt kell részletesen elemezni, hogy mi látható a képen.
Egy példa a rossz ábrára:[1]Ezzel a képpel a fő probléma az, hogy kevés a felirat. Nem tudni, hogy mit jelent a szaggatott vonal, mit jelentenek a nyilak. Nem tudni, hogy mi halad a nyilak mentén, és mit jelképeznek azok. A képnek önmagában nincs címe, így csak találgatni lehet, hogy miről szól. Nem lehet tudni, hogy a négyzetek összességének mi a gyűjtőneve, mi a jelentőségük. Így azt se lehet tudni, hogy egyes négyzetek miért nincsenek azonos szintben a többivel. A kép rossz minősége is sokat ront a helyzeten. A feliratok szinte olvashatatlanok, a vonalakról nem tudni, hogy csak a minőség, vagy valamilyen más okból különböznek.
A 4-hez szükséges: A tantárgy használata a gyakorlatban már megy, de apróbb hiányosságokkal dolgozik. A jegyzetből hiányzik 1-2 apróság, pl. az ábra, esetleg a magyarázata, vagy túl kevés forrást használt fel a munkájához. Ezeket leszámítva helyesen dolgozott a szöveggel. Csak azokat a szavakat jelölte ki, amiket szükséges volt. Ezekhez egyértelmű a magyarázat. Nincsenek példák.
A 3-hoz szükséges: Felületesen képes átlátni a tantárgyat, és még a gyakorlatban is képes minimálisan hasznosítani. A kulcsszavakon kívül már mást is felismer, jelöl, illetve magyaráz. Azonban csak szimpla kijelölést használ, pedig a dupla is indokolt lenne. Az ábrák már megfelelő magyarázattal szerepelnek. Amennyiben az ábrának nincs önmagában címe, képes a látottak alapján elnevezni azt (pl. a kommunikáció résztvevői).
A 2-hez szükséges: A minimális követelmények teljesítése. A kulcsszavakat (mint pl. információ) még képes felismerni, és jelölni egy dokumentumban, esetleg ábrát is tartalmaz. Az ábramagyarázat kevés, a forrás szintén, de legalább pontos a leírás. A többi részlet azonban teljesen hiányos. Előfordulhat, hogy a kiválasztott szöveg önmagában hiányos. Ha mégis tartalmaz idegen szavakat, azok magyarázata, az idézetek jelölése teljesen hiányzik.