Kilépő dolgozók

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen CsAdrienn (vitalap | szerkesztései) 2009. február 18., 07:17-kor történt szerkesztése után volt. (Objektumok (sorok))


Forrás

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

A feladat előtörténete

Cégünk kiválasztási folyamatának egyik eredménymutatója a felvett munkavállalók elégedettsége, és ezáltal a legnegatívabb visszajelzés, ha egy új munkavállaló viszonylag rövid időn belül elhagyja a céget. Ennek okai sokszor olyan paraméterekben gyökereznek, melyek már az önéletrajz alapján kiszűrhetők lennének, és így maga a kiválasztási folyamat is meggyorsítható lenne. Ilyen paraméterek például a munkahelytől való távolság, a fizetési igény és a ténylegesen kapott fizetés közti különbség, a gyermekek száma (ezesetben rendszerint releváns az adott kolléga neme), és sok esetben az is, hogy melyik csoportba, területre kerül cégünkhöz. Hasznos lenne egy olyan rendszer kialakítása, mely a meglévő adatbázis és annak frissítése alapján a beérkező önéletrajzok vizsgálatakor a fenti és egyéb paraméterek leszűrésével százalékos arányban megadná, hogy az adott jelölt milyen eséllyel marad hosszútávon a cégnél.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A feladat megoldásához első lépésben összegyűjtöttem a 2008-ban belépő dolgozókat (azokat is, akik még nálunk dolgoznak, és akik már elhagyták a céget), illetve az ő következő paramétereiket: fizetési igény és fizetés közti különbség, lakóhely távolsága a munkahelytől, gyermekek száma, a cégnél eltöltött idő (számszerűsíthetőek); továbbá nemük, végzettségük foka, munkacsoport. A kilépők és az összegyűjtött paraméterek száma viszonylag kevésnek bizonyult ahhoz, hogy látványosan bizonyítsa a tényt, hogy akik nem kapják meg az igényelt juttatást, messze laknak a cégtől és több gyermekük van, korábban távoznak a cégtől. Ezt azonban a tapasztalat mutatja, és – bízom benne –, hogy az adatok számának növekedésével létre fog jönni ez a kimutatás, melyet még lehet korrigálni a nem számszerűsíthető fenti paraméterekkel, melyek szintén befolyásolják a fluktuációt.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumok (sorok)

A 2008. évben belépett dolgozók neve.

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok