TR
Tartalomjegyzék
- 1 Forrás
- 2 A tervezett alkalmazás/megoldás címe
- 3 A feladat előtörténete
- 4 A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
- 5 A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
- 6 A feladat által érintett célcsoportok
- 7 A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
- 8 A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
- 9 Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)
- 10 Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)
- 11 Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)
- 12 Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba
- 13 Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok
Forrás
Dolgozatomban az EU-27 tagállamának munkanélküliségi rátáját értékeltem annak érdekében, hogy feltárjam, hogy az évek(negyedévek) tekintetében mutatkozik–e hasonlóság a magyarországra vonatkozó mutatók és az EU-27 átlaga között. Illetve, hogy az Európai Unió tagállamok munkanélküliségi rátájának várható változása megmondható-e az elmúlt év tapasztalati alapján, valamint ennek vizsgálata a hasonlóságelemzés segítségével.
A munkanélküliségi ráta meghatározásához szükséges adatok a reprezentatív munkaerő-felmérésből származnak, és a 15-64 éves korcsoportra vonatkoznak.
A segéd táblázatom 5 évre visszamenőleges munkanélküliségi ráta adatait tartalmazza negyedéves bontásban. Az adatok az adatok a nemzetközileg harmonizált módszertannak megfelelően szerepelnek. Az adatok elsődleges forrása az Európai Unió tagállamaira az Eurostat. Gazdaságilag aktív népesség (rendelkezésre álló munkaerő), a reprezentatív munkaerő-felmérés (LFS) szerint a 15–64 éves foglalkoztatottak és munkanélküliek együttes száma. Gazdasági aktivitási ráta, a reprezentatív munkaerő-felmérés (LFS) szerint a gazdaságilag aktív népesség aránya a 15–64 éves népességhez viszonyítva. Foglalkoztatottak száma, a reprezentatív munkaerő-felmérésből (LFS) származó adatok szerint azok a 15–64 éves személyek, akik a megfigyelt héten legalább egy órányi, jövedelmet biztosító munkát végeztek alkalmazottként, szövetkezet vagy társas vállalkozás tagjaként, egyéni vállalkozóként, segítő családtagként, illetve rendelkeztek olyan munkahellyel, ahonnan átmenetileg távol voltak, illetve sorkatonai szolgálatukat teljesítették. A foglalkoztatottak száma nem tartalmazza a gyesen, gyeden lévőket. Foglalkoztatási arány: a foglalkoztatottaknak a megfelelő korcsoportba tartozó népességhez viszonyított aránya. Munkanélküliek száma, az adatok a reprezentatív munkaerő-felmérésből (LFS) származnak, és a 15–64 éves korcsoportra vonatkoznak. Munkanélküli az, aki az adott héten nem dolgozott, és nincs is olyan munkája, amelyből átmenetileg hiányzott; a kikérdezést megelőző négy hét folyamán aktívan keresett munkát; két héten belül munkába tudott volna állni, ha talált volna megfelelő állást, illetve már talált munkát, ahol 3 hónapon belül dolgozni kezd. Munkanélküliségi ráta, a 15–64 éves munkanélkülieknek a megfelelő korú gazdaságilag aktív népességhez viszonyított aránya. Részmunkaidős foglalkoztatási arány, a 15–64 éves részmunkaidőben foglalkoztatottak száma a 15–64 éves foglalkoztatottak számának arányában.