Predesztináció

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Ssgg (vitalap | szerkesztései) 2012. május 17., 23:30-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat előtörténet)

Forrás

XLS

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Predesztinációs felmérés, avagy teljesítményünk a képességeink és lehetőségünk tükrében

A feladat előtörténet

Feladatom a Szent István Egyetem hallgatóinak teljesítményszintjének a felmérése volt, a tanulmányi eredményeik tükrében. Abból a megközelítésből kiindulva, hogy szellemi, illetve anyagi fundamentumaik által predesztinált, illetve elvárhatónak vélt teljesítményt, milyen arányban voltak képesek hozni az eddig elért eredményeik tükrében. A feladat elvégzéséhez egy IQ teszt, illetve egy a személyes családi háttérre vonatkozó kérdőív kitöltése által kaphattam meg a kiindulási adatokat, majd később a megoldáshoz vezető utat. Az IQ teszt fontossága abban rejlett a feladat szempontjából, hogy a vizsgált hallgatók intelligens hányadosához tudtam viszonyítani teljesítményüket, illetve a szociális háttérre vonatkozó plusz információkkal együtt már egy komplex képet kaptam a hallgatók elvárható teljesítményszintről. Az így megkapott eredményekből alakítottam ki egy osztályzati rendszert, amelyben a legjobb IQ-val és családi háttérrel rendelkező hallgatók kapták a legmagasabb értékeket, mivel ők rendelkeztek képességeik alapján a legjobb kilátással a jó teljesítményre. Mindezek után már csak a predesztinációs eredmény, illetve a valós tanulmányi átlagok összehasonlítása kellett megtörténjen, ahol kiderült az, hogy mely hallgatók teljesítenek képességeikhez képest jól, illetve kik azok, akik eltékozolják tehetségüket, az elvárható szint alatt produkáltak. Fontos azt is kiemelnem, hogy a hallgatók elsősorban önmagukkal versenyeztek, így egy közepes képességű, de jeles érdemjegyátlagot produkáló hallgató magasabb pontszámot kapott, mint egy kimagasló képességű, de elégségesen teljesítő alany. A teszt tükrében, így mindenki szembesülhetett a képességeihez mért valós teljesítménnyel.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A feladat helyes megoldásához elsősorban az IQ teszt kitöltése, az abból származó adatok és a személyes kérdőívben megadott információkból tudtam kiindulni. Az eredmények mind az IQ, mind a kérdőív kapcsán nagy eltérést mutattak személyekre lebontva. Az adatok feldolgozása, majd pontozása történt meg. Az eredmények pontozásában a legalacsonyabb, illetve legmagasabb értékek közti különbséget vettem alapul, a különbséget arányo....

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumok (sorok)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

Célcsoportom a Szent István Egyetem Gazdaság és Társadalomtudomány szak hallgatói voltak

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet