Vita:Tudásbázis

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Pitlik (vitalap | szerkesztései) 2005. december 15., 13:21-kor történt szerkesztése után volt.

NINCS MIAU-dokumentum a történeti modulban...

--PL 2005. december 15., 12:21 (CET)

Javaslatok:

  • A felhasználói lapon kizárólag a szerkesztett és a megkommentált szócikk-lapokra mutató, pontos hivatkozás szerepelhet! Ugyanakkor ezek nélkül nem értékelhető a hallgatói teljesítmény!
  • A szócikk elején közölni kell annak általánosan elfogadott vagy tartalmilag helyesen fordított angol nevét!
  • A Történeti modulban legalább 1-1 papír alapú, MIAÚ-s elektronikus, valamint más online forrásból származó dokumentumra utalni kell!
  • Minden felhasznált szakirodalmi forrást rögzíteni kell a Szakirodalmi katalógusban, majd ezen katalógus-bejegyzésre mutató hivatkozást fel kell tüntetni a Történeti modul megfelelő idézete és/vagy az Ajánlott irodalmak modulja megfelelő bejegyzése után - de csak ezekben a modulokban.
  • Az Ellentmondások... modulban a Történeti modulba felvett források között megtalált ellentmondást kell megfogalmazni, nem pl. újabb szakirodalmi idézetet szerepeltetni.
  • Az Ontológia modul kapcsolattípusainak a következő módon - kizárólag az alábbi kategóriákat ismertetve - kell felépülni (a Térkép fogalmán keresztül illusztrálva):
    1. "ez egy" kapcsolattípus: A kidolgozott szócikk különböző előfordulásai, pl. alkalmazási területek, kapcsolódó projektek, a szócikk fogalmának változatai, jelzői. Pl. a vízrajzi térkép egy változata a Térképnek, a várostervezés egy alkalmazási területe a Térképnek.
    2. "van neki, része a szócikknek" kapcsolattípus: A szócikkben kidolgozott fogalom részeit, alkotóelemeit képező kifejezések. Pl. a szintvonalak, a koordináták és a méretarány alkotórészei a Térképnek.
    3. "a szócikk része valaminek (a szócikkel egyenrangú fogalmak)" kapcsolattípus: A szócikkben kidolgozott fogalmat magában foglaló kifejezés, valamint után zárójelben felsorolva további olyan fogalmak, melyek halmazelméletileg egy szinten állnak a szócikkben kidolgozott fogalommal. Pl. Tájékozódás (Térkép, iránytű, tájoló, GPS-készülék) --PetoI 2005. november 29., 13:38 (CET)


Ajánlott irodalom: A GIS és a Szakértői Rendszerek [1] --Pcsabika


Köszönöm javaslatod! Beépítettem a szakirodalmak listájába. --Keikri