Feladatterv:Energiaitalok

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Simon1983 (vitalap | szerkesztései) 2007. április 1., 03:56-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság)

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Öt energiaital hasonlóságelemzése egy adott kereskedelmi egység számára anyagtartalom szerint

A feladat előtörténete

Az adott kereskedelmi egységben az energiaitalokat tápanyagkiegészítőnek vásárolják a vevő. Ebből következően a vevőnek az a jó ha, minnél több kiegészítőt tartalmaz az adott energiaital. Így a bolt vezetői arra kiváncsiak, hogy melyik energiaitalt fogják nagy valószínűséggel az alábbiakat feltételezve.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Az adott kereskedelmi egység konkrét problémáját jelenleg még nem oldották meg. A forrásokat a bolt biztosította energiaitalos dobozok formájában. Kritika: A dobozokon a beltartalom nem azonos, így egyes adatok hiányosak.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Forrás: A kereskedelmi egység által biztosított energiaitalos dobozok. Tapasztalatok: Az adott téma kapcsán adatok hiányosak. A legtöbb adat nem fedi egymást, mivel más a feltüntetett anyagtartalmuk. Mivel ezen adatok nincsenek feltüntetve, és azt vizsgáljuk, hogy melyik energiaitalnak nagyobb a beltartalma, így a feladatban ezeket a hiányzó adatokat úgy kell tekintenünk mintha nem is tartalmazná az adott energiaital.

A feladat által érintett célcsoportok

Az hasonlóságelemzés során a kereskedelmi egység vezetői és független szakértők játszanak szerepet.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

Az adott kereskedelmi egység havonta X EFt-ért szerez be energiaitalokat. A dobozokon feltüntetett adatok alapján elvégzett hasonlóságelemzés alapján a vezető eldönthetik melyikből mennyit rendeljenek. Hiszen az elemzés megmutatja, hogy várhatóan melyik energiaitalból lesz nagyobb a kereslet, és melyikből kevesebb.

A válaszokat befolyásoló tényezők

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

Kommentárok