Feladatterv:COCO:000 tőzsde

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Hofstädter Zoltán (vitalap | szerkesztései) 2007. március 31., 11:04-kor történt szerkesztése után volt. (A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG))

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

A BUX záró értékének előrejelzése a következő napra az előző 14 nap záró értékei alapján az érdekelt befektetőknek.

A feladat előtörténete

A tőzsde egyre több embert foglalkoztatt [1] köztük engem is. A tőzsdei jelenségek szocio-ökonómiai adatok alapján történő elemzésének bonyolultsága és az adatok mennyisége, vagyis komplex modellek építésének támogatása IT alkalmazását indokolja. Az érintet befektetők számára az így létrehozott elemző modell eredménye a döntési kockázat csökkentését eredményezheti. A kockázat csökkenésre visszavezethető hozamnövekedés osztható fel a befektető és az elemző között.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A tőzsdei elemzéseket, melyek az egyszerű emberek számára elérhetetlenek, mert drágák, csak tehetősebbek engedhetik meg maguknak. Nagy volumenű befektetéseikből fenn tudnak tartani IT szakértőket, számítógépeket és elemző gárdát. Ebből kifolyólag a kis- és középbefektetők vagy a nagyokat követik, vagy saját megérzéseikre hagyatkoznak.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Az adat gyüjtés alatt tapasztalt jelenségek:

  • Google kereső által megtalált www.bet.hu honlapon pillanatok alatt megtaláltam a letöthető adatokban a szükséges adat mennyiséget "csv" formátumban.
  • A BUX értékeit egy általam meghatározott időszakra visszamenőleg egyben letöltöttem, de a többi értékpapírra vonatkozó értékeket csak napi lebontásban engedte letölteni a BÉT, ami számomra negatívumként jelentkezett, hiszen a konszolidáció hosszú időt vett volna igénybe, feltételezve, hogy minden kisbefektetőnek el kell játszania irracionális adat konszolidációt, felmerül a kérdés, miért nem szolgáltat a BÉT OLAP szolgáltatást, mely biztosítja tetszőleges táblázati fejlécek és tartalmak lekérdezését.
  • A BUX értékei több érték oszlopos formátumban jelentek meg, melyet egy értékes táblázatba kell alakítani kimutatás varázslás elérése érdekében.

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A válaszokat befolyásoló tényezők

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

=Kommentáro