Feladatterv:Narancslevek

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Katona Zsuzsa (vitalap | szerkesztései) 2007. március 31., 14:56-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat előtörténete)

Az általam megkérdezett narancsléfogyasztók által leggyakrabban vásárolt narancslevek beltartalmi értékeinek adatai, és a termékek árainak összevetése hasonlóságelemzés segítségével. Munkám célja, hogy segítséget nyújtsak a rendszeres narancslé fogyasztók számára, hogy ki tudják választani az egyéni szempontjaik alapján a számukra megfelelő beltartalmú terméket a piaci árakhoz képest.

Rendszeres narancsléfogysztó lévén felmerült bennem, hogy vajon a megfelelő szempontok alapján döntök e, amikor leemelek a polcról egy terméket. Problémámat megosztottam a környezetemben lévő, szintén rendszeres narancsléfogyasztókkal, és arra a következtetésre jutottam, hogy sokakat foglalkoztat a kérdés, hogy előszöris mit tartlamaz a doboz, amit megvásárolnak, másodszor pedig, hogy melyik az a piacon kapható narancslé, amely az árához képest a legjobb beltartalommal rendelkezik.

Ennek utánna olvastam több egészséges táplálkozással foglalkozó internetes fórumon, és arra a megállapításra jutottam, hogy az általam felvetett probléma nem csak nekem, és a környezetemnek probléma. Kutakodásaim során meglehetősen érdekes fogyasztói álláspontokkal szembesültem... Tapasztalataim szerint elsősorban a várandós és kisgyermekes anyukák figyelnek oda arra, hogy a számukra legjobb beltartalmú terméket vásárolják meg, reális áron. Döntésük nem egyszerű, mert a legtöbb narancslégyártó (Happy Day, Tropicana, Hohes C, SIO, Top Joy, Belsina...) lényegében nagyon hasonló beltartalmú terméket állít elő (tegyük fel, hogy igaz amit a dobozra írnak), aonban elég különböző áron. Munkám során remélem arra is választ kapok, hogy egy "nagyobb névvel" rendelkező gyártó, vajon tényleg annyival többet nyújt e a fogyasztónak, mint amennyivel drágább a terméke.

Külső szakértőmként egy rendszeres narancsléfogysztó véleményére támaszkodom, aki elsősorbana a gyümölcshús tartalom alapján dönt. Munkám végén kiderül, hogy jól teszi e.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A válaszokat befolyásoló tényezők

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

Kommentárok