SZR:számhordozás
Tartalomjegyzék
- 1 Forrás
- 2 A tervezett alkalmazás/megoldás címe
- 3 A feladat előtörténete
- 4 A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
- 5 A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
- 6 A feladat által érintett célcsoportok
- 7 A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
- 8 A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
- 9 Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)
- 10 Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)
- 11 Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)
- 12 Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba
- 13 Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok
Forrás
A tervezett alkalmazás/megoldás címe
Jogosult-e Ön más mobilszolgáltatónál lévő telefonszámának Vodafone-hoz hordozására?
A feladat előtörténete
A mai rohanó világban nagyon fontos lett a mobiltelefon. Az évek során nagyon sok kapcsolatot alakítunk ki. a telefonszám gyakorlatilag egy személy ismertetőjegye lett lassan. Részben ezért és a kapcsolattartás érdekében sokan szeretnék megőrizni eddigi telefonszámukat. Amenyiben szolgáltatót szeretnének váltatni tarifacsomag, flotta, vagy más okokból, akkor is raszkodnak telefonszámukhoz. Így jött létre a számhordozás melynek szigorú feltételei vannak és véleményem szerint általános kérdésekben a feltétel nincs megfelelően leinformálva.
A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
Napjainkban a számhordozás egy fontos kérdés, mivel a szolgáltatók újabb és újabb tarifacsomagokkal kecsegtetnek. A felhasználó szabadon dönthet a szolgáltatók között. amennyiben a felhasználó nem szeretné megváltoztatni számát, úgy számhordozásra van kényszerítve. saját tapasztalatom az, hogy ez nagyon sok papírmunkával jár és nagyon sok utánajárással, mert sok esteben az információk hiányosak. szakértői rendszerem segítségével ez az információ hiány 8általános kérdések alapján) megoldható.
A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
A táblázat tartalmazza az ügyintézőktől és az internetes írásos forrásokból összegyűjtött tudásanyagot, mely segíti a felhasználót abban az esetben ha nem tudja, hogy jogosult-e a telefonszámának hordozására. Forrás: http://www.vodafone.hu/egyeni/prepaid/szolgaltatasok/alapszolgaltatasok/szamhordozas_hu.html. Itt több irányba elindulhat a felhasználó,ami megnehezíti feladatát. Sajnos (tapasztalataim alapján) több fontos kérdésre nem is tér ki a forrás, így több ügyfélszolgálat segítségét kértem. Ez a rendszer a felhasználónak legfőképpen időt spórol.
Objektumok (sorok)
A sorokban két választási lehetőség található. (Források "feldolgozása" utáni eredmények) A kódok alapján a "jogosult" kódverziókat írtam be, majd egy HA függvénnyel a kombinatorikai teret lefedtem a "nem jogosult" verziókkal is.
Attribútumok (X, Y oszlopok)
Az oszlopokban a kérdések találhatók, amelyeket a számhordozásra vonatkozó írásos forrás, telefonos és személyes ügyfélszolgálat válaszai alapján készítettem el. Ezáltal a felhasználó a kérdésekre adott válasz alapján a szakértői rendszer segítségével megtudhatja, hogy jogosult-e a számának Vodafeone-hoz való hordozására.
A feladat által érintett célcsoportok
Minden olyan mobilszámmal rendelkező egyén aki nem Vodafone-os számmal rendelkezik.
A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
Az érintett célcsoportoknak 9 kérdésre kell válaszolniuk IGEN vagy NEM válasszal, így kapnak választ a jgosultságukat illetően az írásos anyag és az üyfélszolgálat megkeresése nélkül.
A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
Excell táblázat segítségével a szakértői rendszer 9 kérdésre adott válasz alapján megadja, hogy a felhasználó jogosult-e a számhordozásra a vodafone-hoz.
Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)
A kérdésekre adott válaszok esetén 2 féle megoldás lehetséges( jogosult/nem jogosult). A válaszokat a írásos anyga és ügyfélszolgálati kérdések alapján készítettem el.
Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)
A rendszer nagyon hasznos a célcsoport számára amennyiben szeretne időt és pénzt (telefonos informálás percdíja) megspórolni. Véleményem szerint ezt az adott internetes oldalon, fórumokon lehetne a célcsoport használatára bocsátani.
Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)
A rendszer egyszerű, használható. Véleményem szerint csak értelmezési hiba lehet. (Ha a felhasználó nem tudja egyértelműen megválaszolni a kérdést)