HR:TBeloado

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Diana (vitalap | szerkesztései) 2010. február 5., 18:05-kor történt szerkesztése után volt. (A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER))

Forrás

XLS

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

HR Osztály tevékenységének nagyfokú támogatása. Egy megadott álláshirdetésre a jelentkezők rögzítése, és a jelentkezés alapján (Önéletrajzok) készíteni egy előszűrést, kivel érdemes személyes interjút folytatni.

A feladat előtörténete

Egy megüresedett pozícióra álláshirdetést adunk fel (Internet, Újság), amelyben részletesen meghatározzuk a jelentkezővel szembeni elvárásunkat, mivel jó szakembert szeretnénk felvenni.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A beérkező szakmai Önéletrajzokból kiderül, hogy a jelöltek rendelkeznek-e a kért elvárással, amit egy táblázatban rögzítünk.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

A táblázatban rögzítjük a jelentkezőket, majd az elvárásokat, amit a hirdetésben is meghatároztunk, a pozitív tulajdonságokat, és az egyéb benyomásokat illetve tulajdonságokat. Az adatokat bizonyos számrendszerrel értékeljük (ennek magyarázata a táblázat alján látható).

Objektumok (sorok)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

HR Osztály Munkatársainak tevékenységét segíti elő.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

Az adatokból kiderül, hogy melyik jelölttel „érdemes” foglalkozni, és a 21 beérkező Önéletrajzból, kiket hívjuk be személyes interjúra. Ezzel nagyon sok időt nyernek a HR Osztály Munkatársainak, ugyanis nem kell mind a 21 jelöltet meghallgatni. Ebből kifolyólag az idejüket más hasznos tevékenységgel tudják tölteni.

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

A jelöltek nevét betűk és számok kombinációival helyettesíttetem. Elvárások: iskolai végzettség, tb és bérügyi szakelőadói végzettség. Pozitív tulajdonságok: bérszámfejtő programok ismerete, német nyelvtudás, kifizetőhelyi 2-3 éves tapasztalat. Egyéb: benyomás az önéletrajz alapján, lakhely, teljes munkaidő. Az itt felsoroltak alapján készült el a táblázat.

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet