Szerkesztővita:Sebők Györgyi

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Sebők Györgyi (vitalap | szerkesztései) 2010. június 16., 23:49-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése)

Forrás

http://miau.gau.hu/oktatas/2010tavasz/sgy.xls

A tervezett alkalmazás/megoldás címe: Fényképezőgépek összehasonlítása

A feladat előtörténete

Azért választottam ezt a témát, mert a nyári nyaralás előtt a legjobb gépet kívántam megvásárolni =

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Az informatikai órán nyert tapasztalat segített abban, hogy a kimutatást tudjak készíteni arról, hogy Technikai vívmányok piacán kialakult éles verseny és a minimálisra csökkent érdeklődés hatására az utóbbi években egyre több technikai újdonságok került fókuszpontba, kimagaslóan a fényképezőgépek, azon belül is a digitális gépek piacát illetően. Jellemző rájuk az alacsony árbeállítottság és az alacsony színvonalú tartalom, de ezen területen is megtalálható a differenciálódás, azaz megfelelő árhoz, megfelelő minőség tartozik. Ha nem összehasonlító elemzéssel készítem, amelyet tanultam, akkor marketing eszközt használtam volna, ezek közülm is a 4P ismeretének birtokában. A 4P a Product, Price, Place és Promotion területeit öleti át.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

A táblázatban található adatokat a Magyarországon forgalomban lévő nevesebb fényképezőgép forgalmazóktól gyűjtöttem,

Objektum: Fujifilm FinePix FINEPIX HS10 Samsung PL50 Olympus T-100 Olympus µ TOUGH-6020 Olympus SP-600UZ Nikon Coolpix L22 Sony DSC-W350 Samsung EC-ES15B

Objektumok (sorok)

Magyarországon forgalomban lévő Fotógépek


Attribútumok (X, Y oszlopok)

X oszlopban találhatók a fépek tulajdonságai

Y oszlopban a gépek típusai

A feladat által érintett célcsoportok

Fotózás szerelmesei és elsősorban AB státuszú 18-35 év közötti, diplomás, magukra és a technikai vivmányokra odafigyelő fiatal közönség

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A mai fogyaztók árérzékenyek, viszont egyet elfelejtenek.Az ár nincs egyenes arányban a minőséggel. Ezért végeztem az összehasonlítást, hogy a vásárlás alkalmával ne legyek megtéveszthető.

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Dolgozatomban összehasonlító elemzést végeztem az első lépés az alapadat, amely tartalmazza a Fényképezőgépek jellemzőit és árait. Majd második lépésben A pivot táblázatba összegyüjtöttem a típusokat és jellemzőiket, melynek célja az objektumok összehasonlítása. (keressük az ár/teljesítmény legjobbját.) Harmadik lépcsőben elemzést cégeztem a A típusok között ár/teljesítmény, valamint egyéb jellemző összehasonlítása alapján, ahol -19%-tól +14%-ig terjedő különbségek voltak.

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Munkám során az elemzés eredémyéből kiolvasható, hogy egyes tipusok minősége és árai között nagyok az eltérések.Az összehasonlítás alapján -19%-tól +14%-ig terjedő különbségek voltak.

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

A feladat sok tanulságot hozott. Minden vásárlás előtt érdemes összehasonlítást végezni, különböző forrásokból ( internet, újság, ajánlás...stb), mert sokat nyerhetünk vele.

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Ezzel a módszerrel kimutatható, hogy milyen vásárlási eredmény várható. Ezt minden fotózás szerelmese feltudja használni, amikor a stratégiai, vagy operatív célkitűzéseket tesznek.

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok