Ifjusagkutatas

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen SilyeZoltan (vitalap | szerkesztései) 2011. január 6., 12:48-kor történt szerkesztése után volt. (Objektumok (sorok))

Forrás

XLS

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

A feladat előtörténete

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumok (sorok)

Tévéműsor készítés Ifjúsági műsor indítása a Fehérvár Televízióban. Mely heti egy alkalommal 25 percben mutatna be a fiatalok számára elfogadható stílusban az önkormányzat által megadott tematika mentén tartalmakat.
Cikksorozat szerkesztés Cikksorozat készítése a Fejér Megyei Hírlapban, mely heti két alkalommal 4 hasáb terjedelemben hozna le a fiatalok számára elfogadható stílusban az önkormányzat által megadott tematika mentén tartalmakat.
fehervar.hu ifjúsági rovat létrehozása Ifjúsági rovat indítása a fehervar.hu –n, mely heti több alkalommal hozna le a fiatalok számára elfogadható stílusban az önkormányzat által megadott tematika mentén tartalmakat.
Sportolási lehetőségek bővítése Nyitott tornaterem program bővítése: tehát ingyenes sportolási lehetőség nyújtása tornatermekben a hét 4 napján 7 sportágban.
Könyvklub létrehozása Ifjúsági Könyvklub indítása az adott területen, melyen a résztvevők saját megállapított szabályaik és tematika alapján szerveznék meg a beszélgetéseket, foglalkozásokat.
ifjúsági klub fejlesztés Művészeti tematikájú klubok indítása, melyen a résztvevők saját megállapított szabályaik és tematika alapján szerveznék meg a beszélgetéseket, foglalkozásokat.
Önkéntesség elterjesztése Önkéntességet propagáló kampány indítása a célcsoport számára.
Ifjúsági közmunka program Fiatalok bevonása a városi közmunka programba, tehát olyan a városért végzett munkát végeznének, melyért támogatásban részesülhetnek.
Party busz indítása Szórakozó helyekről a város több részére közlekedő ingyenes buszjárat indítása.

1. táblázat, Az objektumok legfontosabb jellegzetességeinek áttekintése (forrás: saját ábrázolás)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

Naponta (%) Annál többet kérhet a pályázó, minél jobban csökkenti a napi függőséget (1: solver munkalap B12) A forrásdokumentumban megadott rendezvénylátogatási gyakoriságot 100%-nak tekintve hány %-ra tervezi a pályázó változtatni a tervezési időhorizonton belül a napi függőséget.
Hetente (%) A pályázó szemszögéből ez egy semleges elérés (0: solver munkalap B12) A forrásdokumentumban megadott rendezvénylátogatási gyakoriságot 100%-nak tekintve hány %-ra tervezi a pályázó változtatni a tervezési időhorizonton belül a heti függőséget.
Havonta (%) A pályázó szemszögéből ez egy semleges elérés (0: solver munkalap B12) A forrásdokumentumban megadott rendezvénylátogatási gyakoriságot 100%-nak tekintve hány %-ra tervezi a pályázó változtatni a tervezési időhorizonton belül a havi függőséget.
Ritkábban (%) A pályázó szemszögéből ez egy semleges elérés (0: solver munkalap B12) A forrásdokumentumban megadott rendezvénylátogatási gyakoriságot 100%-nak tekintve hány %-ra tervezi a pályázó változtatni a tervezési időhorizonton belül a kéthavi függőséget.
Fiatalkorú bűnözés csökkenése (fő) A pályázó szemszögéből ez egy semleges elérés (0: solver munkalap B12) A forrásdokumentumban megadott rendezvénylátogatási gyakoriságot 100%-nak tekintve hány %-ra tervezi a pályázó változtatni a tervezési időhorizonton belül a fiatalkorú bűnözést
Kábítószer használok körének csökkenése (fő) A pályázó szemszögéből ez egy semleges elérés (0: solver munkalap B12) A forrásdokumentumban megadott rendezvénylátogatási gyakoriságot 100%-nak tekintve hány %-ra tervezi a pályázó változtatni a tervezési időhorizonton belül a kábítószer használók körének csökkentését
KTG (e Ft) A pályázó szemszögéből ez egy semleges elérés (0: solver munkalap B12) A különböző programok megvalósítási költségei.

<a href="http://www.quackit.com/html/html_table_tutorial.cfm" target="_top">HTML Tables</a>

2. táblázat, Az attribútumok legfontosabb jellegzetességeinek áttekintése (forrás: saját ábrázolás)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet