Kiválasztás továbbképzésre
Tartalomjegyzék
- 1 Forrás
- 2 A tervezett alkalmazás/megoldás címe
- 3 A feladat előtörténete
- 4 A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
- 5 A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
- 6 A feladat által érintett célcsoportok
- 7 A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
- 8 A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
- 9 Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)
- 10 Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)
- 11 Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)
- 12 Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba
- 13 Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok
Forrás
A tervezett alkalmazás/megoldás címe
Kiválasztás egy londoni továbbképzésre. Azt a személyt megtalálni, akinek szüksége van a felzárkóztatásra és megvannak a megfelelő kompetenciái.
A feladat előtörténete
Az egyik rokonom egy igen nagy nemzetközi cégnél dolgozott és évről évre a cég megadta neki a lehetőséget, hogy külföldi továbbképzéseken vehessen részt. Majd később mikor a cégnél leépítés volt őt is elbocsájtották. Viszont az által hogy több továbbképzésen is részt vett és elsajátított olyan ismereteket, amiket itthon kevesen tudnak, így egy másik cégtől kapott egy az előző állásánál sokkal jövedelmezőbb állásajánlatot. Ezt a példát látva kíváncsivá tett, hogy mi alapján választották őt. Ezért számba vettem a lehetséges indokokat.
A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
Ha nem ismertem volna a hasonlóságelemzés módszerét, akkor biztosan azt próbáltam volna felmérni, hogy az adott szakterületen milyen szakmai tudással és tapasztalattal rendelkeznek a dolgozók és megkérdeztem volna az osztály vezetőjét. A szaktudást és a tapasztalatokat mindenképp valamilyen kérdőíves módszerrel mértem volna fel és az így kijött eredményeket megosztva az osztályvezetővel közösen rangsoroltuk volna az alkalmazottakat. Az mellékelt Excel táblázatom alapadatok fülénél láthatjuk hogyan is kell egy ilyen módszert elvégezni. Az így kapott eredmény csökkenő sorrendben a következő: - jelölt5 - jelölt8 - jelölt3 - jelölt4 - jelölt10 - jelölt1 - jelölt7 - jelölt2 - jelölt6 - jelölt9 Így az 5-ös számú dolgozót javasoltam volna a továbbképzésre.