Hrvezetok

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Sj (vitalap | szerkesztései) 2012. január 25., 21:44-kor történt szerkesztése után volt. (Attribútumok (X, Y oszlopok))

Hr vezetők cikk.

Forrás

Forrás

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Az elemzés céljaként azt tűztem ki, hogy megtudjam, melyik szinten elhelyezkedő vezetőt ítélik a legjobbnak. Milyen tényezőknek alapján lesz valakiből jó vezető a munkavállalók szerint?

A feladat előtörténete

Azért választottam ezt a témát, mert kíváncsi voltam befolyásolja-e valamilyen általam megadott tényező - ha igen, akkor mennyire - hogy kiből lesz jó vezető.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A kapott eredményeim alátámasztják a hipotéziseimet. Erős összefüggyés van az általam felvetett szempontok és a között, hogy a vezetők melyik szinten helyezkednek el. Hiába kapja a legmagasabb pontot egy alacsonyabb vezető - a munkatapasztalata vagy a "csodálatos" személyisége miatt - a dolgozóknak igenis számít, hogy a ranglétrán a vezető milyen magasan helyezkedik el. Ezt támasztja alá az is, hogy győztesként a felső vezető és a középvezető került ki. Szükség van olyan vezetőre, aki képes összefogni a vezetése alá tartozó munkavállalókat, profin megszervezi a munkát, segít a megfelelő munkakiosztásban, magas EQ-val rendelkezik, ahhoz, hogy a dolgozóit a legjobb teljesítményre ösztönözze. Ezek a jellemzők, különböző súllyal figyelembe véve alkalmasak lehetnek a vezető utánpótlás továbbképzés feladatának megoldására. A döntési folyamat során nem elegendő egy, esetleg két szempontra fókuszálni,lehetőleg minél több szempont alapján kell meghozni a döntést, hogy minél ideálisabb megoldást találhassunk.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Az igazságszolgáltatási intézmény bizonyos munkavállaló csoportjának segítségével kitöltött kérdőívekből nyert adatok.

Objektumok (sorok)

Felső vezető Közép vezető Osztályvezető Csoportvezető

Attribútumok (X, Y oszlopok)

Életkor 30-35 év, 36-45 év, 46-50 év, 51 évestől kezdődően. Munkatapasztalat: 0-10 évig munkában eltöltött idő, 11-15 évig munkában töltött idő, 16-20 évig munkában töltött idő, 21 évnél több munkában töltött idő. Személyiségjegyek: mennyire határozott, mennyire megbízható, mennyire felkészült szakmailag, ill. mennyire jól kezeli a konfliktusokat.

Nem adtam meg irányt, általában az volt nagyobb számmal pontozva, amit a legideálisabbnak véltem, ösztönös pontozás volt. Mértékegység: pont

A feladat által érintett célcsoportok

A táblázat és annak eredményei elsősorban vezető kiválasztás, vezető utánpótlás nevelés, karriertervezés területén alkalmazható, illetve az adott feladatot ellátó személy részére nyújt segítséget. Az értékelési szempontok súlyait másként választva ill. bővítve további humán elemzésekre is alkalmazható.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A táblázat viszonylag rövid időráfordítással, alacsony áron úgy nyújt eredményt,a hasonlóság elemzés módszerének alkalmazása az eredmény torzítását minimalizálja, a vezetéssel kapcsolatosan új irányt mutathat.

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

1. Hipotézis felállítás 2. Alapadatok összegyűjtése /ALAPTÁBLÁZAT/ 3. Pivot táblázat elkészítése az alaptábla segítségével (a TÁBLÁZATOM adatait ebből a táblából képezi). 4. Rangsor meghatározása /excel-ben, alapadatok alapján, sorszám függvény segítségével/ 5. My-X factor, elemző modulok, COCO, méretezés: sorok:3, oszlopok: 4 lépcsők: 3, eltolás: 0,/ a mia.gau.hu weboldalon keresztül feltöltés segítségével számított táblázat/ 6. direkt, inverz táblázatok 7. wikiszócikk készítése

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Az elemzés a felső ill. a középvezetőt hozta ki győztesnek.

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

A hasonlóságelemzés segítségével, egyszerű eszközökkel megvalósítható a vezetőképzés megfelelő irányának kijelölése, a továbbképzésben új célok kitűzése. Rávilágíthat hiányosságokra, igényekre, amelyeknek egy fejlődni kívánó intézmény eleget tehet. Könnyebbé teheti a vezetői továbbképzés, mert megmutatja, hogy merre kell venni az irányt, ahhoz a vezető hatékonyan együtt tudjon működni a munkavállalóival. Világossá teheti, hogy milyen új ismeretekre, képességekre, készségekre elsajátítására lehet szükség a hatékony vezetés, ezáltal a hatékony munkavégzés érdekében. Emellett könnyebbé teszi a megfelelő vezető kiválasztását, mivel megmutatja, hogy mely feltételeket meglétét tartják fontosnak a munkavállalók.


Az on-line megoldás minden paramétert figyelembe vesz, így az objektivitás csak kevéssé kérdéses. A modell több módszert is használ, melynek erdeménye összehasonlítható. Az, hogy a középvezető szorosan követi a felső vezetőt a munkavállaló véleménye szerint, azt mutatja, hogy nem teljesen igaz az, hogy csak a legmagasabb szinten elhelyezkedő vezető a legjobb vezető. Az elemzés nélkül ez nem feltétlenül lett volna egyértelmű.

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Az eredmények függvényében érdemes volt az elemzést elvégezni, nem kell a jövőben találgatni, hogy a vezető kiválasztásnál, képzésnél, mely szempontokat érdemes figyelembe venni, ahhoz, hogy a vezető és a munkavállaló együttmőködése az elvártaknak megfelelően alakuljon.

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok