Bandi
Tartalomjegyzék
- 1 Forrás
- 2 A tervezett alkalmazás/megoldás címe
- 3 A feladat előtörténete
- 4 A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
- 5 A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
- 6 Attribútumok (X, Y oszlopok)
- 7 A feladat által érintett célcsoportok
- 8 A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
- 9 A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
- 10 Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)
- 11 Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)
- 12 Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)
- 13 Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba
- 14 Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok
Forrás
A tervezett alkalmazás/megoldás címe
A Tokaj Hegyalján található települések turisztikai mutatóinak összehasonlító elemzése
A feladat előtörténete
A feladat elsődleges céljaként a szakdolgozatom kutatómunkájának alátámasztását határoztam meg.Természetesen hasznos lehet mindazok részére, akik érdeklődnek ezen települések turisztikai adatai iránt.Ilyen célcsoportok lehetnek akár az adott terület lakói, vezetői, látogatói,illetve adatbázist biztosíthat további elemzések számára.
A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
Az általam használt adatokhoz különböző internetes nyilvántartási oldalakon természetesen hozzá lehet jutni, de az információk adott területen külön-külön találhatóak meg és több évre levetítve számos mutatót használva az általam alkalmazott módszer nélkül nem lehetne pontos, egyértelmű megállapításokat tenni.Az adatok nagy mennyisége leszűkíti az összehasonlításokhoz használható módszereket, hiszen viszonylag nehézkes lenne fejben vagy akár írásban egy ilyen elemzést elvégezni, de sajnos kevesebb információból nem lehetne kellőképpen átfogó képet kapni az adott településekről.
A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
Az adatvagyon a Tokaj Hegyalján lévő települések közül tizenhetet hasonlít össze, különböző mutatók alapján.Az adatokhoz az Országos Területfejlesztési és Területrendezési Információs Rendszer nyilvántartásából jutottam hozzá. Az elemzést három évre visszamenően végeztem el.
Objektumok (sorok)
A kimutatás objektumai, tehát a táblázat sorai az általam vizsgált tizenhét Tokaj-Hegyalján lévő települést sorolja fel.
Attribútumok (X, Y oszlopok)
Az attribútumok a következő hat különböző turisztikai mutatót tartalmazzák. -Falusi szállásadás szállásférőhelyeinek száma:melynek mértékegysége a darab, iránya nulla, mert minél több a szálláshely annál pozitívabb a mutató.
-Panziók száma, melynek mértékegysége szintén darab és iránya is megegyező az előző mutatóéval, tehát nulla, mert minél több van belőle annál jobb a térség turizmusának.
-Falusi szállásadás vendéglátóinak száma, szintén darab mértékegységgel rendelkezik és nulla az iránya.
-Panziók szállásférőhelyeinek száma: az elemzés negyedik mutatója, melynek mértékegysége a darab, iránya nulla.
-Vendégéjszakák száma a kereskedelmi szálláshelyeken és a Külföldi vendégek száma a kereskedelmi szálláshelyeken az előzőekkel azonosan szintén nulla iránnyal rendelkeznek.
A feladat által érintett célcsoportok
Az érintett célcsoportok lehetnek az adott terület lakói, vezetői, látogatói illetve azok a személyek akik az általam készített összehasonlítást kívánják alkalmazni, tovább fejleszteni.
A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
Jelenlegi használható források általános feltételei:
-Regisztráció
-Ügyfélkapus bejelentkezés
-adatkezelői ismeretek
Amennyivel ezek összességével rendelkezik az információra éhes érdeklődő, számításaim szerint a tizenhét település összehasonlítása, hat mutatóval, három évre visszamenően megközelítőleg hat óra alatt készíthető el egy átlagos számítástechnikai gyakorlattal rendelkező személy által.Tehát körülbelül ennyi időt spórol meg az aki az általam készített adatokat tekinti meg.Természetesen bármely adatokat ezzel a módszerrel hasonlít össze, mennyiségtől függően, de biztosan spórol az idejével.