Biokozmetikum

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Gere (vitalap | szerkesztései) 2012. május 8., 15:36-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság)

Forrás

XLS

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

A natúr kozmetikai márkák weblapjának összehasonlító elemzése, melynek célja kideríteni hogy vajon az esztétikum rovására megy e a kezelhetőség, azaz milyen mértékben befolyásolja a menü felosztása, kinézete a felhasználókat.

A feladat előtörténete

Azért választottam ezt a témát, mert a szakdolgozatomban egy új arculatot készítettem, egy hazai natúr kozmetikum márkának, és az arculat mellet egy új honlap tervét is elkészítettem, amihez lényeges volt megvizsgálnom, hogy hazai viszonylatban a hasonló márkák milyen weblappal rendelkeznek, és ezek megfelelnek - e a felhasználók számára, illetve milyen a jó honlap felosztása amelyen minden lényeges információt, rövid időn belül megtalálhatnak a felhasználók.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A feladat során 20 honlapot 20 ember értékelése alapján elemeztem, amelynek célja az volt, hogy kiderítsem a következő kérdésekre a válaszokat:


- Igaz hogy ahol több a menü réteg, ott könyebb az információ megtalálása?

- Igaz hogy, minnél több a klón menüréteg annál jobb egy weblap?

- Igaz hogy, az esztétikus design-al rendelkező weblapon szívesebben időzik a vásárló?

A vizsgálat során a kitöltött kérdőívek alapján megállapítható, hogy a 20 véleményező hasonlóképpen vélekedett a honlapokról. Az is tisztán kirajzolódott, hogy a leginkább sikeres oldalak azok voltak, amelyeknek felépítése egyszerű, a menürendszerben egyszerűen megtalálható minden, nincsen sok almenü, a design letisztult, nincsenek élénk harsogó színek, tehát kellemes a szemnek, a betűtípus jól olvasható, és lehetőleg mentes az intro-tól, és egyéb grafikai animációktól.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

A végső megoldáshoz, először a kérdőíveket kellet feldolgozni ahol 20 honlap 20 ember értékelésének eredményét átlagoltam, a kérdőív két nagy kérdéscsoportot vizsgált.

- X1 érték: a weblapok használhatóságának osztályozása 1-10-es skálán abból a szempontból, hogy az adott weblap menü rendszere mennyire használható, mennyire tájékozódik el az oldalon annak segítségével! - X2 érték: A honlapon eltöltött percek száma az alábbi értékek szerint: 1: 1-5 perc 2: 5-10 perc 3: 10 percnél több

Ehhez jött még három általam vizsgált kérdés:

- X3 érték:Hány menüréteggel rendelkezik a honlap? - X4 érték:Mennyi a menü aránya az összes látható képből a nyitóoldalon százalékban kifejezve? - X5 érték:Van-e minden olyan menüpont, ami illik, hogy legyen? Igen - Nem


Objektumok (sorok)

http://www.biola-naturcosmetics.com/default.aspx?language=HUN

http://www.lengyeljudit.hu/kandesn-szepsegapolas/

http://www.tulasi.hu/

http://www.kaviczky.hu/

http://www.belnatur.hu/

http://www.monawax.hu/

http://www.laclaree.hu/fooldal

http://www.biomakeup.hu/

http://www.atmaayurveda.hu/

http://neoplant.org/index.php

http://www.weleda.hu/

http://www.doskar.hu/index.php/crevital-kozmetikumok

http://www.love2smile.hu/

http://www.naturafrica.net/index.htm

http://www.primavera-life.hu/?page=prodlist&open=7

http://www.sweetsationtherapy.hu/

http://www.sanoll.hu/

http://www.naturkozmetika.com/?p=home

http://www.drhauschka.hu/

http://furdogolyok.hu/hu/


Attribútumok (X, Y oszlopok)

X1

X2

X3

X4

X5

A feladat által érintett célcsoportok

Minden olyan vásárló, akinek fontos a környezettudatos gondolkodás, előnyben részesíti a természetes alapanyagú kozmetikumokat, vagy bőrproblémákkal küzd, ezen felül szívesen kutakodik az interneten illetve használja a webshopok adta rendelési lehetőséget.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

Reményeim szerint az elemzés választ ad nekem az általam megfogalmazott kérdésekre, amelyeket felhasználhatok az arculattervezés során. Az elemzés hozzásegíthet egy jobb, lendületesebb, felhasználóbarát weblap kialakításában. Pontosítva, hogy szükséges - e flash elemek használata, milyen méretű legyen a menü, hány menüréteget használjak a tervezésben stb., ezzel megkönnyítve a jövőbeni honlap használhatóságát, amely reményeim szerint több vásárlót eredményez.

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet