BPROF tesztkerdes 0001
Kérdés:
Mi az oka annak, hogy a „rules” munkalapon megtalálható több ugyanolyan id2-vel ellátott sor az A-P-oszlopok által képviselt táblázatban?
Rossz válaszok:
1.) Többször került felhasználásra ugyanaz a pin, ami értelemszerűen ugyanazt az id2-t is eredményezi minden esetben.
2.) Az I-N tartományban található KEREKíTÉS függvény okoz minden azonosságot.
3.) Az I-N tartományban található KEREKíTÉS függvény okoz minden azonosságot, hiszen a kerekítéssel eltérő értékek kerülnek azonossá tételre.
4.) Az I-N tartománybeli INT-es kivonás okoz minden azonosságot, így a sima KEREKíTÉS nélkül is megtalálnánk minden korábbi azonosságot azonos mennyiségben az id2 oszlopban.
5.) Az I-N tartománybeli INT-es kivonás okoz minden azonosságot, így a sima KEREKÍTÉS nélkül is megtalálnánk minden korábbi azonosságot azonos mennyiségben az id2 oszlopban, hiszen az INT a kerekítés egy speciális fajtája.
6.) Az I-N tartomány sima KEREKíTÉS-e és INT-es kivonása is szükséges ahhoz, hogy minden id2-es egyezést megtaláljunk, mert bármely elhagyása esetén minden id2 oszlopban található egyezőség elveszik.
7.) Az I-N tartomány sima KEREKíTÉS-e és INT-es kivonása is szükséges ahhoz, hogy minden id2-es egyezést megtaláljunk, ezeket helyettesíteni se tudjuk, mert nincs más függvény mellyel elérhető a kívánt eredmény, minden ilyen esetben kevesebb azonosságot kapunk az id2 oszlopban.
8.) Az I-N tartomány sima KEREKíTÉS-e és INT-es kivonása is szükséges ahhoz, hogy minden id2-es egyezést megtaláljunk, azonban az INT-et sima KEREKíTÉS-re is cserélhetjük, az id2-es oszlop egyezéseinek léte és száma ekkor is vátozatlan marad, csak az átláthatóság, elkülöníthetőség miatt használtunk két különböző föggvényt.
9.) Az I-N tartomány sima KEREKíTÉS-e és INT-es kivonása is szükséges ahhoz, hogy minden id2-es egyezést megtaláljunk, azonban az INT-et a KEREKíTÉS bármely alfajtájára lecserélhetjük, az id2-es oszlop egyezéseinek léte és száma ekkor is vátozatlan marad, csak az átláthatóság, elkülöníthetőség miatt használtunk két különböző föggvényt.
Indoklások:
1.) Az azonos pin, azonos id2-t is eredményez minden esetben, azonban az A-P tartományban nem került felhasználásra többször ugyanaz a pin, melyet egy kimutatásvarázslással előállított riport is alátámaszt (vö. *tesztháttér.xls … munkalap/tartomány), ahol egyetlen oszlop a pin-oszlop kerül kijelölésre és pl. sorfejlécként és értékként alkalmazásra. Az így kapott riport sorainak száma 9000 és az előfordulások számát jelző értékek mindegyike 1-es számot mutat.
2.) Több esetben a kerekítés elvégzése nélkül is (vö. kongruencia_demo_teszthatter.xls … rules/AD-AL) azonos eredményt kapnánk. (pl.: pin2020 és a pin2023 is 222221-s id2-t ad I-N táblabeli kerekítéssel és anélkül is.)
3.) Több esetben a kerekítés elvégzése nélkül is (vö. kongruencia_demo_teszthatter.xls … rules/AD-AL) azonos eredményt kapnánk. (pl.: pin2020 és a pin2023 is 222221-s id2-t ad I-N táblabeli kerekítéssel és anélkül is.)
4.) A kerekítés elvégzése nélkül is (vö. kongruencia_demo_teszthatter.xls … rules/AD-AL) találkozunk azonos id2-es értékekkel, azonban nem találjuk meg az összeset, amit kerekítéssel igen. (pl.: pin2020 és a pin2023 is 222221-s id2-t ad I-N táblabeli kerekítéssel és anélkül is, de több esetben (8101 vö. kongruencia_demo_teszthatter.xls … rules/AL9004) a kerekítés hiánya miatt nem kapunk egész eredményt/hibás eredményt kapunk (pl.: pin2320), így ezek nem számítanak találatnak, ilyen pin az 1303, melyhez a korábbi számítások mellett, a kerekítés lehagyásával az Excel nem tud id2-t rendelni, mivel a kijött eredmények nem egész számok)
5.) A kerekítés elvégzése nélkül is (vö. kongruencia_demo_teszthatter.xls … rules/AD-AL) találkozunk azonos id2-es értékekkel, azonban nem találjuk meg az összeset, amit kerekítéssel igen. (pl.: pin2020 és a pin2023 is 222221-s id2-t ad I-N táblabeli kerekítéssel és anélkül is, de több esetben (8101 vö. kongruencia_demo_teszthatter.xls … rules/AL9004) a kerekítés hiánya miatt nem kapunk egész eredményt/hibás eredményt kapunk (pl.: pin2320), így ezek nem számítanak találatnak, ilyen pin az 1303, melyhez a korábbi számítások mellett, a kerekítés lehagyásával az Excel nem tud id2-t rendelni, mivel a kijött eredmények nem egész számok) Az INT minden esetben lefelé kerekít, az alsó egészet adja meg, míg a sima KEREKíTÉS gyakran a felső egészet. (x.0-x.4999... (x.5>x.y) = x | x.5-x.999...(x+1>x.y) = x+1)
6.) A kerekítés elhagyásával, és az INT-es kivonás kerekítéssé alakításával is találunk azonosságokat az id2 oszlopban, de csak mindkét művelet elvégzésével találjuk meg az összeset, azonban a kerekítés elhagyásával ugyanúgy találunk egyezőséget az id2 oszlopban, csak kevesebbet.
Jó válaszok:
1.) Az I-N tartományban található KEREKíTÉS függvény okoz néhány azonosságot.
2.) Az I-N tartomány KEREKíTÉS-e és INT-es kivonása is szükséges ahhoz, hogy minden id2-es egyezést megtaláljunk.
3.) Az I-N tartomány KEREKÍTÉS-e és INT-es kivonása is szükséges ahhoz, hogy minden id2-es egyezést megtaláljunk, hiszen a kerekítések eltérő fajtái egymástól különböző módon kölcsönhatva érik el az id2 halmaz XLS-ben megadott elemeit.
4.) Az I-N tartomány KEREKÍTÉS-e és INT-es kivonása is szükséges ahhoz, hogy minden id2-es egyezést megtaláljunk, ezeket kicserélhetjük azonos eredményt elérő függvényekre is, az id2-es oszlop azonosságainak száma és léte mégis megmaradna a jelenlegi formában.
5.) Az I-N tartomány sima KEREKíTÉS-e és INT-es kivonása is szükséges ahhoz, hogy minden id2-es egyezést megtaláljunk, azonban az INT-et a KEREKíTÉS KEREKíTÉS.LE alfajtájára lecserélhetjük, az id2-es oszlop egyezéseinek léte és száma ekkor is vátozatlan marad, csak az átláthatóság, elkülöníthetőség miatt használtunk két különböző föggvényt.
Indoklások:
1.) Az AD-AK tartományban találjuk meg az I-N tartomány műveleteit kerekítés nélkül, itt látható, hogy továbbra is találunk egyezéseket (pl.: AJ26 és AJ29 is 102200), de nem találunk meg mindent, hisz van ahol például hibás értéket kapunk. (pl.: AJ11)
2.) A kerekítés elhagyásával, és az INT-es kivonás kerekítéssé alakításával is találunk azonosságokat az id2 oszlopban, de csak mindkét művelet elvégzésével találjuk meg az összeset.
3.) A kerekítés elhagyásával, és az INT-es kivonás kerekítéssé alakításával is találunk azonosságokat az id2 oszlopban, de csak mindkét művelet elvégzésével találjuk meg az összeset.
Összes = A „report” munkalapon A31-től B84-ig láthatjuk mely id2-kből mekkora az egyezések száma, a „rules” munkalapon pedig találkozhatunk rossz adatokkal pl.: AJ5 és AS5
Még szerkesztés alatt!!!!!