+ Szabadalom +

+ Ötletistálló +

Erre igazán büszkék vagyunk! close

+ MY-X DVD +

2023-2024-2025
Egy adott KJE Hallgató 3 egymást követő ETDK-n is első helyet szerzett MY-X támogatással!

2023.I-2024.XII.
Számos sikeres IKSAD-konferenciarészvétel (Türkiye) a My-X team támogatásával!

2024.XII.
Sikeres PhD-munkahelyi vita a My-X team támogatásával!

2024.XII.
A MY-X team-et is képviselve ETDK-szekciógyőzelem a KJE-n! Irány ismét az OTDK!

2021.XII.
Sikeres PhD-védés a My-X team támogatásával!

2021.XI.
A MY-X team-et is képviselve ETDK-szekciógyőzelem a KJE-n! Irány az OTDK!

2020.XI.
A MY-X team-et is képviselve BME ETDK-szekciógyőzelem! Irány az OTDK!

2020.XI.
A MY-X team új tagjai (a BPROF-képzés I. éves Hallgatói) ETDK-I. és II. helyezést, ill. 2 OTDK-továbbjutást értek el!

2020.III-VI.
Angolul oktató avatárok a QuILT-ben!

2020.VI.
Már angolul is gyűlnek az egyre minőségibb publikációk a nemzetközi képzések keretében!

2019.IX.
A Liebig-elv felfedezése a közlekedésben!

2018.IX.
Sikeres részvétel a III. Gazdálkodás és menedzsment tudományos konferencián, avagy versenyképesség és innováció, mint kulcsszavak és a 2DM-játék!

2018.VI.
Díjak az MMO 2018 konferenciáról (a szekció legjobb előadása a 2DM-ről, a szekció legjobb publikációja a Rosling-animációkról)!



A MIAÚ immár 25­+ éve áll a Köz szolgálatára!
MATARKA-nézet

Üzenet az Olvasóhoz:
a MIAÚ virtuális hasábjain található gondolatokat
pl. Ramanudzsan feljegyzéseihez hasonlóan illik értelmezni (akarni):
a gondolatoknak a minősége/potenciálja az értékképző,
s nem az, hol jelennek meg ezek a gondolatok...

Ami másnak pl. a Facebook: MYX-team-hírek

(Utolsó módosítás: 2015.VII.19.14:08 - MIAÚ-RSS)

TÉZISFÜZET: Mesterséges intelligencia módszerek alkalmazása az informatikai rendszerek biztonsági auditjában

Vezércikk: 2021. December (MIAU No. 280.)
(Előző cikk: MIAU No. 279.)

Kulcsszavak: genetikai potenciál, hasonlóságelemzés, tesztelés nélküli modellezés

Kivonat: C1: A Knuth-i elvet követve az információbiztonsági auditok hatékonyságát növelendő, létrehozandó olyan mesterséges intelligenciával ellátott döntéstámogató rendszer (robot-auditor), mely automatizáltan a historikus információbiztonsági auditjelentésekből tanulva képes a kontrollhiányosságok és kontrollterületek közötti összefüggések matematikai feltárására és javaslattételeivel a potenciális emberi hibából fakadó észlelési kockázatok csökkentésére. H1: Az információbiztonsági auditjelentések szöveges eredményeiből strukturált adatbázist alkotva és bemenetként a mesterséges intelligencia fogalomkörébe illeszthető eszközökkel azt feldolgozva, az auditok során feltárni kívánt kontrollhiányosságok megléte a véletlen találgatásnál nagyobb valószínűséggel kimutathatók, azaz a kontrollhiányosságok konstellációi matematikailag értelmezhető összefüggéseket hordoznak magukban. o H1.1: A gyanúgenerálás, mint megoldandó üzletileg értelmezett probléma sajátosságait értékelve, a kontrollhiányosságok detektálása megoldható felügyelt és felügyelet nélküli gépi tanuló eljárásokkal is. o H1.2: A gyanúgenerálás teljesítménye fokozható hibrid megközelítésben, azaz a felügyelt és nem felügyelt módszerek együttes felhasználásának a kutatásban alkalmazott releváns performancia metrikái ideálisabb értékeket mutatnak, mint önálló alkalmazásban o H1.3: A hibrid modell többlet-információs értéket teremtve képes az egyszerű modellek általánosító képességén javítani. C2: A fejlesztendő mesterséges intelligenciával ellátott szoftveres robot-auditornak kényszerűen alkalmasnak kell lennie a rendelkezésre álló adathalmaz minél inkább az optimálishoz közeli felhasználására, mely által teljesítménye maximalizálható, azaz a cél a robot-auditor genetikai potenciáljának kiaknázása a tanulási adathalmaz irányított redukálása révén. H2: A döntéstámogató rendszer genetikai potenciálja letapogatható hasonlóságelemzéssel ellátott kereső eljárással a tanításra alkalmazott adathalmaz irányított feldolgozásán keresztül, úgy, hogy a genetikai potenciálhoz vezető kereső eljárás a genetikus algoritmusok esetén alkalmazott véletlen mutáció és a populáció egyedeinek keresztezése nélkül is képes ideálisabb eredményt szolgáltatni. C3: A tanulásra felhasznált adathalmaz információtartalmát növelendő, antidiszkriminatív módon szükséges az egyes robot-auditor alternatívák teljesítményeinek összehasonlítása, a legjobb alternatíva kiválasztása, melyhez nem szükséges validációs és teszthalmaz elkülönítése a szokásos tesztelés általi adat/információ-vesztési gyakorlattal szemben. H3: A mesterséges intelligenciával ellátott döntéstámogató rendszerek teljesítményalapon a gépi tanuló alkalmazások klasszikus tesztelési eljárásai nélkül is rangsorolhatók, a predikciók, mint generált gyanúforrások leíró tulajdonságainak érték-irány levezetésével és az ezen adatokat feldolgozó matematikai apparátussal, mely automatizáltan képes a preferált modellek objektív meghatározására. (PDF_EN) *** (PDF_HU)


Észrevételeit érdeklődéssel várjuk email-ben!

((Vissza))
miau.my-x.hu
myxfree.tool
rss.services